1 grudnia zagościł na deskach naszej sceny szkolnej Edukacyjno – Profilaktyczny Teatr dla dzieci Moralitet. Aktorzy wystawili przedstawienie pt. „Bella”.
Spektakl był ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy również cyberprzemocy.
1 grudnia zagościł na deskach naszej sceny szkolnej Edukacyjno – Profilaktyczny Teatr dla dzieci Moralitet. Aktorzy wystawili przedstawienie pt. „Bella”.
Spektakl był ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy również cyberprzemocy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Upominki z Puław.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Gminne rozgrywki.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego
„Chemia w rolnictwie”, który jest organizowany
przez Zakłady Azotowe w Puławach.
Za liczny udział w konkursach oraz wielkie zaangażowanie prezes
Zakładów Azotowych pan Marian Karpiński w obecności pracownika Gminy Suszec pani Marii Bieli, wręczył najmłodszym uczniom naszej szkoły kolorowe prezenty. Uczniowie nie ukrywali radości z otrzymanych upominków.
GMINNY ZESPÓŁ INTERDYSCYPLINARNY W SUSZCU ORAZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W SUSZCU
ZAPRASZAJĄ DO II EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO W RAMACH AKCJI "ZATRZYMAĆ PRZEMOC"
TEMAT KONKURSU: "MOJE SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWO- RODZINA BEZ PRZEMOCY"
TERMIN SKŁADANIA PRAC: DO 22.12.2014 R.
PRACE PROSZĘ SKŁADAĆ U PEDAGOGA SZKOLNEGO
WARUNKI KONKURSU:
- uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych,
- każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę zgodną z tematem,
- praca musi być wykonana samodzielnie, techniką dowolną,
- każda praca musi być opisana na odwrocie (imię, nazwisko, wiek, klasa, nazwa szkoły, nr kontaktowy),
- zgłaszając pracę do konkursu uczestniczy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych do celów konkursu oraz na opublikowanie swojego imienia i nazwiska w środkach masowego przekazu.
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Publicznego w Suszcu serdecznie zapraszają na ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ, która odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu dnia 10 stycznia 2015 r. o godz. 19.00
CENA BILETU OD PARY WYNOSI 170,00 ZŁ
Zapewniamy:
- domowe jedzonko,
- atrakcje balowe
oraz gwarantujemy, że nikt nie opuści balu bez niespodzianki.
Dochód z zabawy pragniemy przeznaczyć dla dzieci z SP oraz GP w Suszcu.
Wszelkich informacji o biletach i zapisy u przedstawicieli klas oraz u p. Jolanty Piszczatowskiej (tel. 606 588 187) i u p. Grażyny Kozyry.
(tel. 606 822 246).
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Suszcu w imieniu Wójta Gminy Suszec - Mariana Pawlasa oraz Dyrektora GZOiS w Suszcu - Zbigniewa Łozy, serdecznie zaprasza Rodziców, Uczniów i Nauczycieli
na festyn charytatywny połączony ze zbiórką publiczną na rzecz Ani Czarnuli z Kryr w dniu 23.11. 2014r. w godz. 14:00 - 17:00.
20 listopada w Szkole Podstawowej Czerwionce Leszczyny odbył się konkurs wiedzy z Ewangeli św Marka na etapie rejonowym. Nasi uczniowie po dogrywce zajęli II miejsce - Jan Chomiuk
z kl. IVb oraz III miejsce - Marta Malcharek z kl. VIb i zostali zakwalifikowani do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 9 kwietnia 2015 r.
19 listopada nasi szkolni sportowcy wywalczyli I miejsce w gminnych zawodach w piłce nożnej halowej.Skład drużyny: Michał Dubowy, Tadeusz Dźwigoł, Kamil Glapka, Łukasz Jurczyga, Artur Muras, Roman Sapek, Krzysztof Skowron, Łukasz Wiencek.
Brawo !!!
"JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE
ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE"
Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce i trwa
do 5 grudnia 2014 roku.
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcję przeprowadza Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.
12 listopada odbył się uroczysty apel z okazji polskiego święta państwowego, obchodzonego co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania
przez Naród Polski Niepodległości. Uczniowie obejrzeli film i prezentację przybliżające historię związaną z ustanowieniem Święta Niepodległości. Nie zabrakło również okolicznościowej poezji i pieśni oraz odpowiednio dobranej narracji historycznej. W części artystycznej wzięli udział uczniowie klasy VIa oraz chór szkolny „Parole melodiche”.
Dnia 18.11.14r. - wtorek, odbędą się konsultacje indywidualne dla Rodziców.
UWAGA!!!
Konsultacje u pedagoga, logopedy i nauczycieli języka angielskiego w godz. 16:30 - 18:30.
ZAPRASZAMY!
7.11.2014 odbyły się Wojewódzkie XII Jesienne Spotkania Artystyczne organizowane
przez Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży BALLO. Zgłosiło się 45 recytatorów i 32 solistów. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 7 uczniów: Zuzanna Waleczek - IIIb,
Jakub Poloczek - IIIb, Jagoda Janaszak - VIb, Aleksandra Kropka – Va, Mateusz Mrukwa – VIa, Marta Malcharek – VIb, Hanna Koczar - Vb
W trakcie przesłuchań prezentowano utwory poetyckie i muzyczne znanych autorów.
Jagoda Janaszak zajęła II miejsce za utwór „Osiemnaście żołędzi” K. J. Gałczyński w kategorii: Recytatorzy klasy 4 – 6.
Hanna Koczar zajęła III miejsce za utwór „Ach, jak przyjemnie” i „Jesienne marzenia” w kategorii: Soliści klasy 4 – 6.
Serdecznie gratulujemy sukcesów!!!
4 listopada gościliśmy w naszej szkole zespół instrumentalny fletów prostych ze szkoły podstawowej w Radostowicach, prowadzony przez Panią K. Machnik. Koncert nosił tytuł: "Flety proste - historia, brzmienia i współbrzmienia"– dostarczył uczniom
jak i nauczycielom wiele pozytywnych wrażeń, owacjom nie było końca.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie wraz z Wydawnictwem KOMLOGO ogłasza konkurs na pracę plastyczną ilustrującą jeden z polskich łamańców językowych.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VI.
Format pracy: A4
Technika dowolna. (Zachęcam do wykorzystania nietypowych środków plastycznych – guziki, ziarnka ryżu, grochu, makaron, stare firanki, serwetki, drewniane patyczki, gałązki, wysuszone liście, gazeta … oraz wszystko to, co możliwe jest do przyklejenia na kartkę A4.)
Pracę należy oddać do 5 grudnia p. Lucynie (Logopeda).
Każda praca zostanie opublikowana na stronie Wydawnictwa Komlogo www.komlogo.pl oraz na stronie internetowej www.sp1szczebrzeszyn.pl.
Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie! :)
We wtorek, 4 listopada 2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. Wśród pasowanych na uczniów SP Suszec były trzy klasy pierwsze:
20 uczniów klasy I A – siedmiolatki
19 uczniów klasy I B – siedmiolatki i sześciolatki
20 uczniów klasy I C – sześciolatki.
Pierwszoklasistów oraz ich Rodziców serdecznie powitała Pani Dyrektor Aneta Hanak . Następnie uczniowie klasy IIIB przedstawili krótki występ dodający pierwszakom otuchy przed debiutem na deskach szkolnej sceny. Po uroczystości pasowania odbył się poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Uroczystość była wzruszająca i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jak co roku w październiku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Drzewa.
Scenki przygotowane przez uczniów Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody
pod kierunkiem pani Anny Szopy przypomniały wszystkim o ogromnym znaczeniu drzew w naszym życiu oraz ich ochronie. Nasza miejscowośc może poszczycić się wiekowym wiązem, który jest pomnikiem przyrody. Przypomniano również, że najstarszym drzewem w Polsce jest dąb Bartek, który liczy około 1200 lat.
Makulaturę przynosimy w środę, wiążemy w paczki lub wkładamy w karton i ważymy.
Zbiórka w godz. 7:45 – 13:45, przed lekcjami i na przerwach.
Zgłaszamy ilość przyniesionej makulatury paniom Annie Hoinkis i Marii Szewczuk.
Dnia 17.10.2014r. uczennica kl.VIb - Marta Malcharek - odebrała w nadleśnictwie Brynek nagrodę
w konkursie "I ja dbam o mój las", do którego zachęciła ją Pani Anna Szopa. Marta zajęła w tym konkursie wojewódzkim II miejsce w kategorii kl. IV - VI.
Serdecznie gratulujemy sukcesu, tym bardziej że uczestniczyło w konkursie ok. 1200 prac, a praca naszej uczennicy wyróżniała się również zastosowaną techniką plastyczną.
W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na zaproszenie uczniów oraz nauczycieli przybyli emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i przyjaciele szkoły. Pani dyrektor Aneta Hanak Przywitała wszystkich zebranych i złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły obecnym i emerytowanym. Jak co roku grono pedagogów i pracowników otrzymało Nagrodę Dyrektora Szkoły.
Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno poetycki.
W radosny, wesoły nastrój wprowadził wszystkich humorystyczny pokaz slajdów - zdjęcia swoich nauczycieli
i pracowników obsługi w czasie pracy. Akademię uświetnił występ kółka teatralnego uczniów klas młodszych. Mali aktorzy w ciekawych strojach wystawili "Chore bajki", w których za promowali czytanie. Na zakończenie wszyscy uczniowie pięknie odśpiewali „sto lat …”, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli świętującym symboliczną różę.
Powered by aSc EduPage