• Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I „Kwiatki dla św. Jana Pawła II”.

• 18 maja 2023 w Żorach odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I „Kwiatki dla św. Jana Pawła II”. Celem konkursu był wspomnienie naszego rodaka św. Jana Pawła II w dniu jego urodzin.

Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Milena Łakota, Amelia Skrzyszowska, Antonina Podbioł.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach oraz będą wykorzystane jako cegiełki w akcjach wspomagających hospicjum.

• XVII Rejonowy Festiwal Słowa (Turniej Recytatorski)

• W dn. 17 maja 2023 r. odbył się w Boguszowicach XVII Rejonowy Festiwal Słowa (Turniej Recytatorski).

Naszą gminę reprezentowali laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego: Karol Blankenstein, Alicja Morcinek i Anna Paszek.

Alicja Morcinek zdobyła w tym konkursie II miejsce w kategorii wiekowej klas 0 - III.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs Plastyczny „ Cuda Pana Jezusa w Ewangelii św. Łukasza”

• 11 maja 2023 roku w Żorach odbył się Rejonowy Konkurs Plastyczny „Cuda Pana Jezusa w Ewangelii św. Łukasza”Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Jerzy Pokorny kl.I, Arianna Pawełek kl.II, Zofia Leśnik kl.III.

Pierwsze miejsce zajęli Jerzy Pokorny i Zofia Leśnik.

Podczas konkursu wszystkie dzieci wzięły udział w szkoleniu z pierwszej pomocy oraz podstaw języka migowego. Na zakończenie było ognisko.

• Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II – III

• 10 maja 2023 r. odbył się w Rudziczce Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II – III.

Naszą szkołę reprezentowali laureaci konkursu szkolnego: Alicja Morcinek, Martyna Gola i Julia Marcol.

Alicja Morcinek zdobyła w tym konkursie I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III

• 26 kwietnia br. w ZSP w Kryrach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III.

Uczestniczyli w nim uczniowie z Kryr, Mizerowa, Radostowic, Rudziczki i Suszca.

I miejsce zdobył uczeń z ZSP w Radostowicach.
              II miejsce – Alicja Morcinek ze Szkoły Podstawowej w Suszcu.
              III miejsce – Anna Paszek ze Szkoły Podstawowej w Suszcu.

Laureaci tego konkursu będą reprezentować naszą gminę na Rejonowym Festiwalu Słowa, który odbędzie się 17 maja 2023 r. w Boguszowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

• • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II – III

• W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II – III.

I miejsce zajęła Alicja Morcinek.

II miejsce - Martyna Gola i Julia Marcol

III miejsce - Krystyna Żur

Alicja Morcinek, Martyna Gola i Julia Marcol reprezentować będą naszą szkołę na Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas II – III, który odbędzie się 10 maja 2023 r. w Rudziczce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

• Koncert Canticum Novum oraz Parole Melodiche.

• Zapraszamy na majowy koncert Canticum Novum oraz Parole Melodiche. Chóry zaprezentują się w repertuarze rozrywkowym, do wykonania którego zaproszą także publiczność.

Koncert odbędzie się 7 maja 2023 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie ośrodka kultury lub przez portal biletyna.pl

Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka publiczna na rehabilitację p. Ewy Dziurosz, która walczy o sprawność po udarze mózgu.

• • Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III

• Dnia 26 kwietnia 2023 r. odbędzie się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III.

Naszą szkołę reprezentować będą laureaci konkursu szkolnego:

Alicja Morcinek, Anna Paszek i Jan Granek.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.