• Akademia Chóralna

• Śpiewaj razem z nami!

•

W roku szkolnym 2019/20 nasz chór szkolny Parole Melodiche  przystąpił do projektu "Śpiewająca Polska 2020" w ramach projektu Narodowego Forum Muzyki " Akademia Chóralna"

Jedną z gałęzi projektu Akademia Chóralna jest kontynuacja działań Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” rozpoczętego w 2006 roku. Jego pomysłodawcą jest Andrzej Kosendiak.

Program jest od początku dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Śpiewająca Polska wspiera rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych przez dofinansowywanie godzin lekcyjnych, sprawowanie opieki merytorycznej nad chórami i dyrygentami, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów, a także zamawianie kompozycji przeznaczonych dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Nie do przecenienia dla realizacji celów projektu jest współpraca z uczelniami muzycznymi kształcącymi dyrygentów w zakresie zarówno artystycznym, jak i dydaktycznym.