• KLASA VIIIA  NA "SPOTKANIU ZE SZTUKĄ" W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE

• W dniu 9 maja 2024 roku, klasa VIIIa wzięła udział w wyjeździe do Muzeum Narodowego w Krakowie, organizowanym w ramach konkursu plastycznego „Spotkania ze Sztuką”. Wyjazd ten okazał się nie tylko edukacyjny, lecz także niezwykle inspirujący i pełen wrażeń.

Nasza wycieczka była możliwa dzięki wygranej Magdaleny Malcharek w konkursie, który został zorganizowany przez Fundację PGE. To właśnie dzięki ich wsparciu mogliśmy uczestniczyć w warsztatach oraz podziwiać zbiory jednego z najważniejszych muzeów w Polsce. Praca Magdaleny w chwili obecnej znajduje się w Muzem Narodowym w Krakowie - przedstawia własną interpretację twórczości Józefa Chełmońskiego. Sukces Magdy potwierdza jej wyjątkowy telent plastyczny!

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez pracowników muzeum, którzy oprowadzili nas po najciekawszych ekspozycjach. Mogliśmy podziwiać arcydzieła najwybitniejszych twórców polskiej sztuki, począwszy od malarstwa (Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Wojciecha Weissa, przez dzieła Zbigniewa Pronaszki, Zofii Stryjeńskiej, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Leona Chwistka, Jana Cybisa, do Tadeusza Kantora, Marii Jaremy, Jerzego Nowosielskiego, Romana Opałki, Ryszarda Winiarskiego, Andrzeja Wróblewskiego, Wojciecha Fangora, Łukasza Korolkiewicza, Ewy Kuryluk oraz wielu innych), przez rzeźbę, po rzemiosło artystyczne (w tym szkło i ceramikę artystyczną).

Warto było podziwiać nie tylko same dzieła, ale także słuchać pasjonujących opowieści pani przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami i historiami związanymi z poszczególnymi obrazami czy rzeźbami.

W czasie pobytu w muzeum mieliśmy również okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, gdzie mogliśmy samodzielnie wykazać się kreatywnością, inspirując się eksponatami muzealnymi. Dla wielu z nas była to niezwykła przygoda, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć i docenić sztukę.

Czas spędzony w Muzeum Narodowym w Krakowie był dla nas nie tylko wyjątkowym doświadczeniem kulturowym, ale także doskonałą okazją do integracji klasy. Dzięki wspólnym wrażeniom mogliśmy lepiej poznać się nawzajem i budować więź, która będzie nas łączyć także poza szkolnymi murami.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Fundacji PGE za możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym wyjeździe. Dzięki ich hojności mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile i zainspirować się pięknem sztuki.

Z wyrazami uznania,

Klasa VIIIa wraz z opiekunami

#FundacjaPGE #Spotkaniezesztuką

• Narodowe Święta Majowe

• 30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy IIIa i VIc  zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. W montażu słowno - muzycznym przedstawili majowe dni świąteczne, które szczególnie są ważne w historii Polski:
              1 maja: Święto Pracy -  Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
              2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
              3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja

Chór szkolny uświetnił całą uroczystość pieśniami i piosenkami patriotycznymi.

Zdjęcia z uroczystości w galerii