• Standardy ochrony małoletnich przed przemocą

• Standardy ochrony małoletnich to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni.

Standardy ochrony małoletnich wraz z procedurami postępowania obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu stosowane w sytuacjach kryzysowych oraz zagrożenia zdrowia i życia znajdują się na stronie szkoły do pobrania w pliku pdf w zakładce Dokumenty.

Standady_ochrony_maloletnich_pdf.pdf

• INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I

• Warto, aby uczeń posiadał:
              W PIÓRNIKU (TORNISTRZE): trójkątny ołówek ułatwiający naukę pisania lub ołówek HB o średniej twardości (np. ołówek BIC 650 HB) z nasadką ułatwiającą prawidłowy chwyt, gumka, temperówka, kredki ołówkowe, kolorowe długopisy, klej (najlepiej w sztyfcie), linijka, nożyczki, smycz na klucz do szafki (podpisana).
              W TORNISTRZE: zeszyt w cienkie linie, zeszyt w kratkę, patyczki do liczenia, tekturowa teczka A – 4 na gumkę lub wiązana.

W USZTYWNANEJ TECZCE FORMATU A – 4 (Z RĄCZKĄ LUB GUMKĄ) NA ARTYKUŁY PLASTYCZNO - TECHNICZNE: blok rysunkowy biały, blok rysunkowy z kolorowymi kartkami, blok techniczny biały, blok techniczny z kolorowymi kartkami, papier kolorowy (wycinanka), kredki świecowe, plastelina, klej magic, farby plakatowe, pędzel, kubek na wodę, podkładka do malowania farbami.Proszę opisać teczkę imieniem i nazwiskiem dziecka.
              W – F: strój gimnastyczny w podpisanym woreczku (biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki, halówki z białą podeszwą).

W SZAFCE (W SZATNI): zmienne obuwie (sportowe)
              Podręczniki i zeszyty ćwiczeń dzieci otrzymają w szkole.

Rodzice uczniów, którzy będą uczęszczać na religię rzymskokatolicką zakupują jedynie podręcznik i ćwiczenia do religii.

• Apel podsumowujący rok szkolny 2023/2024

• Dnia 20 czerwca odbył się apel podsumowujący osiągnięcia edukacyjne i sportowe uczniów naszej szkoły oraz wyniki klasyfikacji rocznej.

Była to również okazja, aby przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które należy zachować podczas wakacji

• Bezpieczny wypoczynek

• Szanowni Państwo,
              zapraszamy na czerwcowe „Środy z Profilaktyką” organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
              Tematem przewodnim będzie przygotowanie się do lata, tak aby nasze wakacje i letni wypoczynek
              były zdrowe i bezpieczne.

Przygotuj się na Lato z NFZ
              Lato to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to też ryzyko niemiłych niespodzianek.
              Niezależnie od miejsca, w którym planujemy je spędzić, przestrzegajmy podstawowych zasad
              bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wakacje były bezpieczne i zdrowe.
              Zapraszamy do naszych oddziałów wojewódzkich NFZ oraz na wydarzenia plenerowe z udziałem NFZ,
              w trakcie których możecie  Państwo skorzystać z różnych konsultacji zdrowotnych i porad.
              Na naszych spotkaniach dowiesz się:

•  Jak chronić się przed upałami i unikać poparzeń słonecznych?
              • Jak dbać o nawodnienie i odpowiednią dietę?
              •  Jakie objawy mogą świadczyć o udarze cieplnym, a jakie o udarze słonecznym?

Nasi doradcy:

•  udzielą informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ;
              •  podpowiedzą, jak zgłosić się do tych programów i wziąć w nich udział.
            • Wycieczka do Warszawy

• W dniach 5-7 czerwca uczniowie klas 7a, 7b i 8a zwiedzali stolicę naszego kraju. Poznali oni i zobaczyli najważniejsze zabytki Warszawy. Odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Cmentarz na Powązkach, zwiedzili Stadion Legii Warszawa oraz Łazienki Królewskie oraz złożyli wizytę w gmachu Sejmu RP.

Wszyscy wrócili z bagażem nowych doświadczeń oraz głową pełną wiadomości i wrażeń.

• Wycieczka do Planetarium w Chorzowie

• Uczniowie klas trzecich podczas wycieczki do Planetarium  i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie zobaczyli seans popularnonaukowy "Kometa  nad Szwajcarską Doliną". Zapoznali się z budową Wszechświatu, Układu Słonecznego, gwiazdozbiorów. Brali udział w warsztatach w Ogródku Meteorologicznym oraz Astrologicznym. Ćwiczyli również z przyrządami do pomiaru elementów pogody oraz utrwalili ich jednostki.

• Konkurs „Kwiatki dla Jana Pawła II”

• Dnia 20 maja 2024r. w salkach przy Kościele św. Filipa i Jakuba w Żorach odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I „Kwiatki dla Jana Pawła II”.

Co roku, w dniu urodzin papieża spotykają się uczniowie klas I ze szkół dekanatu Żory i Suszec, aby wykazać swoje zdolności plastyczne rysując piękne kwiaty dla Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zajęły pierwsze trzy miejsca w eliminacjach szkolnych: Karolina Reinhold, Alicia Hoch i Hanna Pustelnik. Podczas konkursu dzieci obejrzały wystawę poświęconą Papieżowi Janowi Pawłowi II i wysłuchały pieśni na cześć Wielkiego Polaka oraz wypuściły w niebo kolorowe balony z intencjami do św. Jana Pawła II .

• Religijny Konkurs Plastyczny

• Dnia 9 maja 2024r w salkach przy parafii Miłosierdzia Bożego w Żorach odbył się Rejonowy Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III Szkół Podstawowych na podstawie Ewangelii wg św. Marka "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca
              w eliminacjach szkolnych: Nikola Oslislok, Grzegorz Wita i Arianna Pawełek. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia a Arianna Pawełek zajęła II miejsce. Uczestnicy nie tylko rysowali sceny z Ewangelii ale mieli również okazję, aby pobawić się w parafialnych ogrodach. Wśród licznych atrakcji było również ognisko i pieczenie kiełbasek.