Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty typograficzne w bibliotece szkolnej.
Warsztaty typograficzne w bibliotece szkolnej
Euroweek - Szkoła Liderów
W poniedziałek 21 maja grupa 20 uczniów z naszej szkoły, pod opieką pani Anny Urynowicz i pani Anny Szopy, wyjechała do Długopola Zdroju na obóz językowy Euroweek - Szkoła Liderów.
Tradycją stało się, że co roku nasi uczniowie wyjeżdżają na 5 dni do Ziemi Kłodzkiej i biorą udział w tym międzynarodowym programie. Podczas warsztatów dzieci codzienne wykonują różne projekty razem ze starszymi kolegami z innych szkół oraz pod okiem wolontariuszy z różnych stron świata. Wspólnie spędzają też czas na zabawach sportowych, posiłkach oraz spacerach po przepięknych okolicach. Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i młodzieży z różnych krajów europejskich.W albumie fotograficznym prezentujemy relację z uczestnictwa naszych uczniów w Programie.
Leśny Bieg Suszecki
Gratulujemy wszystkim uczestnikom sobotniego biegu przełajowego w ramach Leśnego Biegu Suszeckiego Zawody zostały rozegrane na różnych dystansach od 350m-2000m. Nasi uczniowie zajmowali miejsca na podium, w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowy leśny medal i słodkie upominki.
Wycieczka do Wrocławia
W dniach 17 - 18 maja uczniowie klas piątych wraz z opiekunami byli na wycieczce we Wrocławiu - stolicy Dolnego Śląska. Podczas dwudniowego wyjazdu zwiedzili zabytkową starówkę, Panoramę Racławicką, Zoo wraz z Afrykarium, stadion oraz wiele innych atrakcji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Warsztaty ilustratorskie w bibliotece szkolnej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty ilustratorskie.
Dzień Ziemi i Święto Polskiej Niezapominajki
14 maja w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi i Święta Polskiej Niezapominajki. Uczniowie zachęcali do ochrony środowiska i własnego zdrowia. Dzieci i młodzież w przystępny sposób przedstawili zagadnienia dotyczące smogu, segreagacji odpadów, kwaśnych opadów i efektu cieplarnianego. Uczennice klasy Vc zaprezentowały prezentację na temat Parków Narodowych. Natomiast Chłopcy z klasy VIa przedstawili nakręcony przez nich film "Onaszej planecie - Ziemi". W akademii wystąpili uczniowie klas: IVa, Vc, VIa i VIIa pod kierunkiem pani Anny Szopy.
Zdjęcia z uroczystości w albumie fotograficznym.
"KOT W BUTACH"
W dniu 11. 05. 18 r. uczniowie klas I - III obejrzały spektakl pt.„Kot w Butach" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Treść popularnej bajki przemieniła się w niezwykle kolorowe, wesołe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko teatralne.
„Kot w butach” opowiadał historię Janka - najmłodszego syna zmarłego młynarza, który w spadku po ojcu dostał jedynie kota. Wypędzony przez swoich braci wyruszył w świat. Wcześniej jednak okazało się, że jego podopieczny nie jest zwykłym zwierzakiem. Mówił ludzkim głosem, potrafił śpiewać, a w dodatku w podzięce za otrzymane od swojego pana buty postanowił odmienić jego los ...
Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja oraz rozbudowana dekoracja. Magia, efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce …
Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość, odwagę oraz prawdę. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach teatralnych.
Zdjęcia ze spektaklu w albumie fotograficznym.
Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym
W dniu 8.05.2018. odbyły się na naszym szkolnym stadionie Gminne Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, który składa się z biegu na odpowiednio 600 i 1000 m, skoku w dal, biegu na 60 m oraz rzutu piłeczką palantową. Pogoda dopisała, a wszyscy zawodnicy walczyli fair i do samego końca. Zarówno wśród dziewcząt ,jak i chłopców wygrała drużyna z Suszca w składzie:
Dziewczęta: Zuzanna Nykiel, Zosia Świerczek, Gosia Filipowska, Hania Domagała, Marlena Hoinkis, Klaudia Skaźnik
Chłopcy: Eryk Wyleżuch, Błażej Wyleżoł, Filip Skiba, Mateusz Krymer, Bartek Michałkowski, Robert Jacak
Gratulujemy i dziękujemy za piękna sportową rywalizację!
Spot - Bezpieczeństwo na drodze
Zapraszamy do obejrzenia spotu o bezpieczeństwie, który został przygotowany na konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo". Autorem filmu jest Mateusz Mrukwa z klasy IIIa. Film zbiera świetne recenzje policjantów z Komendy Powiatowej w Pszczynie i Wojewódzkiej w Katowicach. Został też opisany w Dzienniku Zachodnim i na stronie www.pless.pl. Liczymy na nagrodę i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
https://drive.google.com/file/d/1WI73G7m2pbc22rQQ76aHdwmcEQwR6uRS/view?usp=sharing
Prelekcja dotycząca odpowiedzialności karnej nieletnich
9 maja uczniowie klasy Va i Vc wzięli udział w spotkaniu z Policjantem. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie dla uczniów przeprowadził prelekcję na temat zagrożeń i odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny.
Zdjęcia z prelekcji w albumie fotograficznym.
Spotkanie literackie
Dnia 8 maja w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu literackim z panią Moniką Oworuszko, autorką serii książek dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Walenty i spółka”, tzw. kryminałów dietetycznych. W czasie spotkania dzieci poznały bohaterów książek oraz rozmawiały z pisarką na temat zdrowego odżywiania. Po spotkaniu chętni uczniowie mogli uzyskać od pisarki autograf.
Więcej o książkach z serii „Walenty i spółka” można znaleźć na stronie www.mobuki.pl
Zdjęcia ze spotkania z pisarką w albumie fotograficznym.
Tydzień Bibliotek 8 - 15 maja
Jak co roku nasza szkoła włączyła się do realizacji Ogólnopolskiego Programu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Tydzień Bibliotek”. Hasło tegorocznej edycji brzmi "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA". W znaczeniu "dowolność" rozumie się swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA - hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości, gdyż czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.
Teatr Maska z Krakowa
7 maja z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek przyjechali do naszej szkoły aktorzy z Teatru Maska z Krakowa. Wystawili sztukę pod tytułem „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce” - bajkę promującą zdrowy styl życia. W spektaklu aktywnie brali udział uczniowie klas I – IV. Przedstawienie to było preludium do spotkań literckich.
Zdjęcia ze spektaklu w albumie fotograficznym.
Warsztaty w bibliotece szkolnej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w Bibliotece szkolnej.
„Dziecko jest jutrem – z książką poszerzamy horyzonty, uczymy i bawimy”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu wzięła udział w konkursie „Bank Dziecięcych Uśmiechów” i otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Dziecko jest jutrem – z książką poszerzamy horyzonty, uczymy i bawimy”. W ramach współpracy z naszą szkołą w bibliotece szkolnej realizowane jest 8 artystyczno-edukacyjnych warsztatów dla dzieci:
1. Warsztaty papieru czerpanego – 30 kwietnia
2. Warsztaty grafiki artystycznej – 7 maja
3. Warsztaty ilustratorskie – 14 maja
4. Warsztaty typograficzne – 21 maja
5. Projektowanie i tworzenie okładki książki, warsztaty introligatorskie – 28 maja
6. Warsztaty kirigami – 4 czerwca
7. Warsztaty „Maski” – 11 czerwca
8. Warsztaty literacko-plastyczne „Ptasie radio” – 18 czerwca.Zajęcia prowadzi Natalia Talarek Oswald – absolwentka wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, malarka, ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej i pedagog.
Atutem tych warsztatów jest „nauka poprzez zabawę”. Na zajęciach tych uczeń samodzielnie wykona m.in. własną niepowtarzalną książkę, maskę bohatera literackiego oraz drzewo z ptakami.Zdjęcia z pierwszych warsztatów można już obejrzeć w albumie fotograficznym.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy VIIb i Vb, pod kierunkiem nauczycieli: Aleksandry Pali, Grażyny Motyki, Anny Hoinkis, Artura Zemlaka. O patriotyczną oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod kierunkiem pani Alicji Pastuszki-Koczar. Uczniowie prezentacją multimedialną, wierszem i piosenką przedstawili wspaniałą lekcję historii.
Zdjęcia z uroczystości w albumie fotograficznym.
Warsztaty kulinarne
W dniu 24 kwietnia uczniowie klasy Vc wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Powiatowym zespole Szkół nr2 w Pszczynie. Dzieci, pod okiem profesjonalnego szefa kuchni pana Piotra Polaka, poznały techniki przygotowania pizzy.
Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Półfinały Igrzysk Dzieci - Turniej gier i zabaw
W Katowicach rozegrane zostały Półfinałowe Igrzyska Dzieci w Grach i Zabawach. Broniliśmy tytułu z ubiegłego roku, ale zabrakło nam zaledwie trzech punktów do wygranej. Nasze dzieciaki walczyły do końca i były naprawdę rewelacyjne. W roczniku 2009 zajeliśmy II miejsce, w roczniku 2008 I miejsce, a w roczniku 2007 ponownie II i w klasyfikacji końcowej dało to bardzo mocne II miejsce, ulegając tylko szkole z Katowic. Należy pamiętać, że od kilku już lat klasyfikujemy się zawsze bardzo wysoko w tych zmaganiach, a półfinał jest chyba najtrudniejszym etapem.
Gratulujemy!!!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie