• #ZDROWOROSNA 2023

• "Zdrowo rosną" to II edycja Akcji edukacyjnej firmy W. Legutko dedykowanej dzieciom, w której pokazujemy, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. W  kreatywny sposób kształtujemy postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet edukacyjny z zestawem materiałów na pokazową lekcję ogrodnictwa. W pakiecie znalazły się 2 saszetki po 5 g nasion kopru ogrodowego, 5 litrów podłoża, 30 sztuk doniczek oraz instrukcja wysiewu. Lekcja została przeprowadzona na zajęciach rozwijających kompetencje dla uczniów klasy V a i V c przez p. Aleksandrę Kuzia-Gottwald. Uczniowie nauczyli się w praktyce podstaw wysiewu nasion, otrzymali zakładki oraz materiały promujące akcję. Z niecierpliwością czekamy na świeży koperek, rzeżuchę i rukolę.

W galerii zdjęcia z zajęć

• IX GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II - III POD PATRONATEM WÓJTA GMINY SUSZEC

• 22 marca br. w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Suszcu odbył się
              IX Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II – III pod patronatem Wójta Gminy Suszec.
              Uczestniczyli w nim uczniowie z Kryr, Mizerowa, Radostowic, Rudziczki i Suszca.

W czasie konkursu dzieci rozwiązywały zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową.
              Zadania obejmowały wiadomości i umiejętności praktyczne, rachunek pamięciowy, zadania tekstowe (także nietypowe).

I miejsce zdobył Kacper Ryś z ZSP w Kryrach.
              II miejsce – Martyna Gola ze Szkoły Podstawowej w Suszcu.
              III miejsce – Adam Gamoń z ZSP w Rudziczce.

Uczniowie: Kacper Ryś i Martyna Gola reprezentować będą naszą gminę
              na
              Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas II - III
              pt. „ Z matematyką za pan brat”, który odbędzie się 16 maja br. w Czerwionce – Leszczynach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.