• Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkie łańcuchowanie"

• Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu był organizatorem konkursu na najpiękniejszy i najdłuższy łańcuch choinkowy. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagrody dla zwycięskiej szkoły nastąpiło podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, 17.12.2022 r. Z wielką radością informujemy, iż nasz łańcuch w ramach akcji "Wielkie łańcuchowanie" został oceniony jako najładniejszy i najdłuższy. W nagrodę otrzymaliśmy bon upominkowy o wartości 500 zł do wykorzystania w salonie Empik.

Nowa galeria WIELKIE ŁAŃCUCHOWANIE została dodana do albumu fotograficznego

WIELKIE ŁAŃCUCHOWANIE

• Dzień Wolontariatu

• Nowa galeria Dzień Wolontariatu została dodana do albumu fotograficznego

"POMAGANIE JEST FAJNE

POMAGANIEM ZMIENIAMY ŚWIAT"
              Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku, święto ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym. To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi.

Z okazji tego święta w naszej szkole odbył się konkurs dla klas IV-VIII  na najlepszy plakat pt. „Pomaganie jest fajne. Pomagając zmieniamy świat” . W tym dniu odbyło się również spotkanie z ojcem. Piotrem, który opowiedział o pracy wśród bezdomnych, którym na co dzień posługuje.
              Wszystkim Naszym Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy  podziękować za bezinteresowną pomoc i  ofiarowany czas.
              Kochani! Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę do dalszego działania.

• UROCZYSTA SESJA RADY GMINY

• W dniu 01.12.2022 r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Suszec poświęcona odsłonięciu pomnika upamiętniającego działalność Kopalni Węgla Kamiennego „KRUPIŃSKI” w Suszcu w latach 1983 - 2017 r. oraz 19 górników, którzy stracili życie pracując w tej kopalni. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas ósmych wraz z dyrekcją szkoły i opiekunami. Po sesji w uroczystym przemarszu udano się pod pomnik, gdzie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i złożono okolicznościowe wiązanki.

Dla młodzieży była to cenna lekcja gospodarczości i patriotyzmu lokalnego.