• WESOŁE NUTKI DLA UKRAINY

• 11 marca Towarzystwo Ballo, KSSE i MOK byli organizatorami koncertu charytatywnego „Wesołe Nutki dla Ukrainy''. Tym razem przed szeroką publicznością, przy pełnej widowni zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne Nutek oraz Klub Piosenki Ballo wraz z solistkami. W ramach rewizyty wystąpił mieszany chór polonijny „Lira'' z Karwiny, który działa przy Polskim Związku Kulturalno – Oświatowym w Czechach. Dyrygentem chóru jest p. Beata Pilśniak – Hojka. Na koncercie wystąpił  również chór „Parole Melodiche'', działający przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu pod kierunkiem p. Alicji Pastuszki- Koczar.

Koncert dedykowaliśmy Ukrainie, a szczególnie dzieciom i młodzieży z zespołu Dance Club z Lwowa, z którym od wielu lat współpracujemy i wzajemnie się odwiedzamy, organizując wspólne warsztaty, koncerty i festiwale. Tańczymy i śpiewamy, bo łączy nas chęć bycia razem, gdy dzieje się coś ważnego. Emocje spotkania dla wszystkich były olbrzymie, a szczególnie piosenka „Podaj rękę Ukrainie'', którą zakończyliśmy nasz wzruszający koncert.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, sympatykom, przyjaciołom, którzy przekazali środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i karmę dla psów i kotów dla walczącej Ukrainy. Pomoc ta, już po raz drugi wysłana  jest do Lwowa. Dziękujemy za przygotowanie koncertu instruktorom, akustykom, konferansjerom i uczennicy Oliwii Dzień z ZS Nr 2 Tischner za wykonanie zdjęć.