• Psycholog szkolny

• Gdzie można uzyskać wsparcie?

• Poniżej znajdują się informacje na temat instytucji oraz linii telefonicznych,

które świadczą pomoc i wparcie w trudnych sytuacjach.

1. W sytuacjach, w których doświadczamy róznego rodzaju trudności, jesteśmy przygnębieni, martwimy się o swoich bliskich, można zadzwonić na CAŁODOBOWĄ BEZPŁATNĄ INFOLINIĘ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI. Pod numerem 800 080 222 można uzyskać pomoc psychologów, pedagogów i prawników.

2. Osobom, które przeżywają różnego rodzaju trudności, pomoc świadczy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. O takim kryzysie mówimy wtedy, gdy trudne wydarzenie (lub wydarzenia) życiowe sprawia, że coraz trudniej nam sobie radzić nie tylko z nim, ale też z codziennością, jesteśmy stale przygnębieni, zmęczeni, nie potrafimy zasnąć lub wręcz przeciwnie - czujemy się bardzo senni.

CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO   800 70 2222

W ramach Centrum Wsparcia Fundacja ITAKA prowadzi:
            - Telefoniczne Centrum Wsparcia 800 70 2222 ( Jest to bezpłatna linia, która działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu)
            - E-mail: porady@liniawsparcia.pl
            - Stronę: www.liniawsparcia.pl

3. Działa również poradnia telefoniczna dla osób w kryzysie emocjonalnym. Jej oferta kierowana jest do osób dorosłych potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia udziela również pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

Pod bezpłatnym numerem 116 123 można uzyskać wsparcie codziennie od 14:00 do 22:00

4. Dla tych, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania pomoc świadczy FUNDACJA DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ.

Od poniedziałku do piatku w godzinach od 12:00 do 17:00 można bezpłatnie uzyskać pomoc pod numerem 800 100 100

Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci.

5. Konsultacji online, ze względu na wyjątkowy czas jaki panuje w naszym kraju udziela też zespół Instytutu Edukacji Pozytywnej. Dalsze informacje można znaleźć pod linkiem: http://myslepozytywnie.pl/konsultacje-online