• Program wych.-profilaktyczny

•          Program wychowawczo - profilaktyczny stanowi wytyczne do pracy wychowawczej dla dyrektora szkoły, wychowawców klas, nauczycieli przedmiotów, pedagoga szkolnego, nauczycieli wspomagających, nauczycieli specjalistów oraz samorządu uczniowskiego i pracowników niepedagogicznych po to, aby przygotować ucznia do życia z poszanowaniem i miłością do drugiego człowieka, środowiska naturalnego oraz własnej kultury, tradycji  i historii.

Założeniem programu jest fakt, że rodzice są pierwszymi wychowawcami swoich dzieci, nauczyciele wspomagają ich wszechstronny i harmonijny rozwój, a uczeń akceptuje siebie i jest otwarty na potrzeby drugiego człowieka.

Program wychowawczo – profilaktyczny naszej szkoły opisuje w sposób całościowy treści i działania zmierzające do wszechstronnego rozwoju ucznia oraz służy urzeczywistnieniu wizji naszej szkoły. Jest elastyczny i otwarty, modyfikowany w zależności od potrzeb.  Realizatorami treści w nim zawartych są wszyscy pracownicy szkoły w dostępnym sobie zakresie działania. W oparciu o program  wychowawcy opracowują plany wychowawcze na dany rok szkolny, które mają służyć realizacji zamierzonych celów.

W całości do pobrania:  SPPW_2023r..pdf