• Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

• "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj" po raz drugi

W tym roku ponownie przystąpiliśmy do  ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie coraz bardziej zdominowanym przez nowe technologie.

Z inicjatywy uczniów kampanię zrealizowaliśmy wsród naszej społeczności szkolnej. Dzięki temu, tuż przed świętami, uczniowie oraz naczyciele mieli okazję złożyć życzenia w tradycyjnej formie  - w postaci kartek świątecznych, dostarczonych adresatom przez uczniów klasy ósmej.

Włączamy się do kampanii społecznej "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj".

Po raz czwarty na terenie całej Polski tworzona jest kampania społeczna pod hasłem "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj". Jej ideą jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji - pisania kartek świątecznych. Tym samym zwraca ona uwagę  na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Do realizowanej kampanii organizatorzy - Fundacja Dbam o Mój Zasięg,  zapraszają przede wszystkim przedszkola oraz szkoły podstawowe z terenu całej Polski, ale także domy kultury, świetlice, biblioteki, restauracje, kawiarnie, place zabaw oraz wszystkich tych, którym bliska jest idea pisania kartek świątecznych

W tę świąteczną inicjatywę zaangażowały się klasy IIIc oraz IVb. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki bożonarodzeniowe, a następnie udali się pod opieką wychowawcy na pocztę, by wysłać je do swoich bliskich.