• Akademia Chóralna

• Wydarzenia

• Nasz chór "Parole Melodiche" w czasie pandemii pracuje zdalnie. To już prawie rok próby odbywają się online według dotychczasowego planu lekcji.

W czasie pracy zostały przygotowane pieśni śląskie, które nagrane zostały w szkole w ostatnim dniu pracy przed całkowitym lockdownem w reżimie sanitarnym.

Chór Parole Melodiche oraz solistki Oliwia Dworczyk oraz Martyna Skupień nagrali z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja kilka pieśni patriotycznych.

Efekt pracy można zobaczyć w prezentacji poniżej.

Nagrania te będą w późniejszym czasie wykorzystane do występu i nagrań pieśni i tańców śląskich przez uczniów klas trzecich.

Nagraliśmy też kilka pieśni patriotycznych, które także zostały przygotowane w czasie pracy zdalnej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasz szkolny chór  "Parole Melodiche" wziął udział
            w przygotowaniu programu artystycznego razem z innymi uczniami naszej szkoły.

Chórzyści wykonali  trzy utwory:  piosenkę pt."Nauczycielom" , która była śpiewną formą złożenia życzeń, "Samba dla Pani i Pana" oraz "Czternastego października".

Występ ten został nagrany i zaprezentowany wszystkim uczniom i nauczycielom  w formie zdalnej prezentacji na e dzienniku.

Poniżej  link  do tego programu artystycznego jak również filmy z występem chóru.

Wideo_1

Wideo_2

Wideo_3

30.11.2020 chór "Parole Melodiche" zakończył udział w projekcie Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Z powodu pandemii nie było możliwości wzięcia udziału w  zaplanowanych  w tym projekcie warsztatach, występach i konkursach. Utrudniona była również praca z powodu obostrzeń związanych z pandemią. W miarę możliwości próby odbywały się w formie stacjonarnej oraz zdalnej. Po zakończeniu projektu chór został  ponownie zgłoszony do Akademii Chóralnej: Śpiewająca Polska" na następny rok. Kolejna edycja tego projektu rozpocznie się od 01.01.2021 i  zakończy się 30.11.2021.

NFMONLINE | Jubileusz 10-lecia Śpiewającej Polski

Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmików z jubileuszu.

Przesłuchanie konkursowe III edycji konkursu Do Hymnu!

Szkoła nasza już po raz 2 zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”, który organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłuchania konkursowe trwają w terminie: 17 lutego – 10 kwietnia 2020 r.
            We wtorek 18 lutego 345 uczniów naszej szkoły odśpiewało Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, czyli „Mazurka Dąbrowskiego”.

Uczniowie wykonali cztery zwrotki hymnu Polski oraz dwie inne ważne pieśni: "Gaude Mater Polonia" - pierwszy polski, średniowieczny hymn ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa i „Rotę” - pieśń patriotyczną, której powstanie ściśle wiązało się z represjami wobec Polaków w zaborze pruskim. „Rotę” napisała w 1908 roku Maria Konopnicka do melodii skomponowanej przez Feliksa Nowowiejskiego. Pieśń ta po raz pierwszy została wykonana przez chór przedstawicieli wszystkich zaborów podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie (15 lipca 1910 roku). Największą popularnością cieszyła się do 1918 roku oraz w czasie plebiscytów i powstań śląskich.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki Alicja Pastuszkę-Koczar.

Warto dodać, że w ubiegłym roku nasza szkoła zdobyła jedną z dwunastu nagród wojewódzkich. Obecnie musimy poczekać na ogłoszenie wyników: do 30 kwietnia 2020 r.

Zapraszamy do albumu fotograficznego

Zapraszamy do wysłuchania:

received_1108958109436280(1).mp4

VIDEO-2020-02-18-22-07-32.mp4​​​​​​

received_1307336229476318.mp4

Z okazji Dnia Matki członkowie chóru "Parole Melodiche" wraz z dyrygentem składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim matkom.
            Do życzeń dołączamy piosenkę

DZIEN_MATKI_-PREZENTACJA_Z_ZYCZENIAMI_OD_CHORU.avi

Uczniowie kółka muzycznego klasy 3a i 3b wraz z chórem "Parole Melodiche" pragną zaprosić Was do obejrzenia prezentacji, w której przedstawione są pieśni i tańce śląskie.
            Utwory te zostały przygotowane podczas pracy zdalnej.

Efekt pracy można zobaczyć w prezentacji
            w poniższym linku: