• 6 MARCA - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

• Jak co roku 6 marca w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy! W tym roku wraz z klasą IIc zorganizowaliśmy zajęcia, które były nie tylko edukacyjne, ale także pełne zabaw i radości. Zajęliśmy się różnymi ćwiczeniami logopedycznymi, które pomagają w rozwoju mowy i komunikacji.

Nie zapomnieliśmy również o utrwaleniu tych chwil - zrobiliśmy zdjęcia, które uwieczniły naszą aktywność i uśmiechy na twarzach. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen nauki, przygód i wspólnego spędzania czasu z kolegami i koleżankami.

• Rekolekcje

• Rekolekcje wielkopostne dla uczniów, którzy uczęszczają na religię rzymskokatolicką, poprowadziły w tym roku s. Magdalena Sitkowska i s. Zuzanna Głasek ze zgromadzenia sióstr kapucynek NSJ. Klasy młodsze zostały zachęcone do wspólnej drogi z Jezusem i odkrycia Go jako dobrego Pasterza, który dba o swoje owieczki. W klasach IV-VI uczniowie odkrywali na nowo historię biblijnego Dawida i to w jaki sposób możemy uczyć się lepiej przeżywać naszą relacje z Bogiem i z drugim człowiekiem. Najstarsza grupa podjęła refleksję  nad maskami w naszym życiu, które czasami z różnych powodów zakładamy, a które nie pozwalają żyć w prawdzie. Było wiele ciekawych opowieści, filmików i piosenek. W ostatnim dniu uczniowie uczestniczyli we Mszy Św. w kościele parafialnym w Suszcu.

• Bezpieczne ferie zimowe

• 26 stycznia uczniowie klas młodszych i starszych uczestniczyli w apelach w czasie których podsumowano pracę i wyniki nauczania pierwszego półrocza. Uczniowie również dowiedzieli się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Zdjęcia w galerii

Bezpieczeństwo w czasie ferii

• Występ chóru "Parole Melodiche"

• "Uwierz w swoje marzenia  i zacznij je spełniać już dziś" - pod takim hasłem odbył się koncert w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, w którym wziął udział nasz szkolny chór "Parole Melodiche". Organizatorem tego wydarzenia, 14 grudnia 2023 r., było Towarzystwo Ballo, KSSE i MOK.

Źródło: Facebook - WN- Żory Wesołe Nutki

• Podsumowanie akcji zbierania nakrętek grudzień 2023 r.

• W dniu 14.12.2023 r. w naszej szkole odbyła się po raz kolejny akcja zbierania nakrętek. Dochód z zebranych nakrętek zostanie przeznaczony na częściowe pokrycie kosztów rehabilitacji Pana Krzysztofa – strażaka, który uległ poważnemu wypadkowi i wymaga pomocy ze strony innych osób. W ramach akcji udało się zebrać ponad 349 kg nakrętek. Przeprowadzona akcja wspomoże Pana Krzysztofa w walce o powrót do zdrowia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli nakrętki i włączyli się w naszą akcję !!!

• Betlejemskie Światło Pokoju

• 22 grudnia do naszej szkoły dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i harcerki należący do Związku Harcerstwa Polskiego odebrali od słowackich skautów w dniu 10 grudnia.

Dziękujemy naszym harcerzom!

• XXIII Zbiórka Żywności Szkolnych Kół Caritas „Tak. Pomagam!”

• W dniach 8 i 9 grudnia 2023 r. wolontariusze po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Zbierali produkty spożywcze w sklepach Bisam oraz Dino. W świątecznej zbiórce wzięło udział 37 uczniów.

Zebraliśmy ok.700 kg żywności. Wśród zebranych produktów najwięcej było makaronu, ryżu, oleju, kaszy, mąki, słodyczy, były również płatki, konserwy i inne produkty. Ludzie robiąc swoje zakupy wkładali artykuły spożywcze z długim terminem ważności do specjalnie przygotowanego koszyka, dzieląc się z potrzebującymi.

Z zebranych produktów przygotowano paczki żywnościowe do rodzin najbardziej potrzebujących w naszej gminie. Wsparliśmy również wspólnotę Cenacolo oraz osoby bezdomne.

Dziękujemy uczniom biorącym udział w tej akcji za poświęcony czas i zaangażowanie.

• JARMARK ŚWIĄTECZNY

• Zapraszamy na jarmark świateczny przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Rada Rodziców naszej szkoły tradycyjnie przygotowała stoisko, na którym będzie mozna zakupić świateczne słodkości i nie tylko.

O godzinie 18.45 wystąpi nasz szkolny chór Parole Melodiche

Zachęcamy do odwiedzenia jarmarku i zakosztowania świątecznej atmosfery.

• Chór Parole Melodiche – Katowice – Miasto Ogrodów

• 14 listopada 2023 Katowice – Miasto Ogrodów, odbył się kolejny koncert edukacyjny dla uczniów katowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach programu Akademii Chóralnej - Śpiewające Ogrody. Tym razem był to koncert jubileuszowy chóru Parole Melodiche ze Szkoły Podstawowej w Suszcu, z okazji 30-lecia działalności artystycznej oraz zaproszonych gości; chór Omega Voice z Katowic oraz Klub Piosenki Ballo z Żor. Uczestnicy zaprezentowali szeroki i barwny repertuar.

Żródło (tekst i zdjęcia) - Facebook WN - Żory Wesołe Nutki